- Mes dirbame Vilniuje ir Kaune
- Parduodame židinius, montuojame, konsultuojame
- Skambinkite →
Kada reikia kreiptis konsultacijos?
Geriausia, kai jau projektuojant namą kreipiatės konsultacijos į profesionalus, nes reikia apgalvoti kur bus kaminas, jo pravala (kamino valymo anga, kurios nereikėtų uždengti) ir reikalingas pamatas kaminui, jei tai keramikinis kaminas. Žinoti iš kur bus atvestas oro tiekimas židinio degimo kamerai. Tada lengvai galima tinkamai pasiruošti židiniui/krosnelei.
Visos kitos situacijos irgi tinkamos. Iš patirties manau, jog kažkiek padidėja netikslumų, bet meistras po konsultacijos konkrečiai ir atvirai pasako – kokia problematika (jei tokia yra) ir galimi jos sprendimo būdai.
Dažnai pasitaiko, jog tik vėliau, apsigyvenus name ar renovuojant būstą ateina noras įsirengti židinį ar krosnelę. Užtikrinam, jog daugumoje atveju tą galima padaryti be didesnių iššūkių.
Dažniausiai žmonės konsultuojasi su kapsulių pardavėjais. Nuperka židinio kapsulę, p o po to ieško montuotojo. Visi būdai galimi, bet reiktų aiškiai suprasti, jog dažniausiai pardavėjas nėra sumontavęs nei vieno židinio ir būnant ne vieno prekės ženklo pardavėju ne iki galo pasigilina į patį produktą. Būna išimčių 😊
Atsižvelgiant, jog visas židinio projektas kainuoja nemažą pinigų sumą, reikia stengtis įdėti pastangų gauti kokybišką konsultaciją su profesionalu.
Geriausias variantas – pradžioje pasikonsultuoti su meistru ir tada daryti pirkimus. Profesionalas pasiūlys kelis variantus pagal jūsų situaciją, poreikius ir biudžetą.
Kaip suprasti ar žmogus yra profesionalas?
- Svarbu kiek metų žmogus betarpiškai dirba šį darbą. Paprastai kalbant – kiek židinių yra sumontavęs. (Tai parodo darbų galerija, kurioje matosi darbų stilistikos nuoseklumas, kuris užtikrina galerijos originalumą).
- Ar meistras-ekspertas bendraujant gilinasi į jūsų poreikius, techninius situacijos aspektus, tam kad pateikti kokybiškas rekomendacijas.
- Kaip ir kiekvienoje techninėje srityje yra nuolatiniai pasikeitimai (apdailos medžiagos, montavimo būdai), todėl svarbu suprasti ar meistras domisi ir auga savo srityje.
- Be to pabendravus su keliais meistrais greitai suprasite kas yra kas. Jei meistras sako – „sumontuosiu iš to ką sako klientas, kuris nėra šios srities specialistas“ -sukluskite.
Kaip vyksta konsultacija
Skambutis → užklausa
Pastaba: daugumoje atvejų sąmata paskaičiuojama tik nuvykus į vietą, bet kartais nesant galimybei (pvz. užsakovas gyvena užsienyje) ar turint visą vizualinę ir techninę medžiagą tokio poreikio nėra.
Pirminiai užduodami klausymai apie esamą situaciją:
- Namo sandarumo klasė (A++, A+, A, B, C)
- Koks pagrindinis šildymas ? Ar aktuali šiluma iš židinio ar židinys turės labiau estetinę vertę.
- Ar yra kaminas? Jei yra, tai koks (keraminis/lavos/metalinis/plytinis su įdėklu arba be)
- Koks kamino skersmuo?
- Turint omenyje, jog į degimo kamerą būtina atvesti orą, nes jei namas sandarus negalima leisti, kad degimui orą imtų iš gyvenamosios patalpos, todėl visada bus užduotas klausymas ar yra iš kur paimti orą židiniui/krosnelei.
- Ar yra židinio projektas arba vizualizacija? Jei ne, tai gal turi kažką nusižiūrėję internete?
Antriniai, bet irgi svarbūs klausymai.
- Kur yra objektas?
- Namas projektuojamas / statomas / gyvenamas ?
- Vėdinimas (mechaninis / natūralus / nėra jokio)? Jei mechaninis, tai ar rekuperatorius turi židinio funkcija?
- Kokiame aukštyje kamino pajungimo trišakis (skylės centras)?
- Patalpos aukštis nuo grindų iki lubų.
- Patalpos, kuriame numatomas židinys, plotas.
- Kokia numatoma židinio apdaila: dažymas, akmuo?
- Kokie terminai?
Jei užsakovai neturi vizualizacijos ir yra poreikis turėti projektą – darome smulkų techninį brėžinį ir jį pasitvirtinam su užsakovais ar dizaineriais.
Turime didelę patirtį dirbant su dizaineriais ir architektais. Nes Jiems lengva dirbti su Mumis.